P. Grażyna - Conectum Finanse Forum | Opinie

„Oddłużanie Conectum – opinie – Forum Historie Klientów”

Posted on 57 komentarzyPosted in ODDŁUŻANIE

Oddłużanie Conectum – opinie – Forum Historie Klientów 2024

Niniejszym artykułem rozpoczynamy serię wybranych historii naszych Klientów wraz z ich opiniami dotyczącymi szeroko rozumianej  tematyki wychodzenia z długów. Historie te mają charakter kluczowy w zakresie oddłużania, są one również najczęściej powtarzającymi się wśród osób zadłużonych – poszukujących pomocy, rozwiązań i schematów w kwestii pętli zadłużenia.

Historia / Styczeń 2024r. – Wrocław


P. Grażyna - Conectum Finanse Forum | Opinie1. Wstęp. Sytuacja Klienta. Moment powstania problemu.


Jedna z naszych Klientek (dla potrzeb artykułu p. Grażyna) pracuje obecnie w branży handlowej. Kiedyś pracowała w jednej z największych wrocławskich firm sprzedających zestawy komputerowe. Teren, na którym pracowała było samo miasto Wrocław. Pomimo dużego rynku zbytu firma, w której pracowała Pani Grażyna dokonała redukcji etatów i obniżek pensji a owa Pani pozostała z minimalnym wynagrodzeniem (obniżka o ponad 50%).

Pani Grażyna potraktowała swoją sytuację jako coś strasznego, zmniejszenie wynagrodzenia odbiło się na zobowiązaniach finansowych i bieżących wydatkach. W momencie gdy Pani Grażyna pracowała we wrocławskiej firmie zaciągnęła kilka mniejszych kredytów gotówkowych łącznie na 65 tys. zł oraz kredyt hipoteczny na mieszkanie we Wrocławiu w kwocie ok. 450 tys. zł.

W głowie naszej Klientki doszło do uruchomienia pewnego statystycznie najczęstszego mechanizmu. Polegało to na tym, że zaciągała kolejne pożyczki na spłatę poprzednich zobowiązań. Działała prawie na oślep i osiągała coraz gorsze wyniki finansowe, coraz bardziej zadłużając się w instytucjach pozabankowych. Pani Grażyna podobnie jak wiele osób borykających się z problemami finansowymi w tym problemem tzw. pętli kredytowej i zadłużenia w tzw. chwilówkach, była przeświadczona, że kolejna pożyczka będzie dobrym rozwiązaniem. W pewnym sensie nie ma w tym nic dziwnego, bo naturalnym mechanizmem obronnym jest bieżące regulowanie obecnych zadłużeń, nie myśląc o konsekwencjach zaciągania kolejnych pożyczek.


2. Wychodzenie z długów. Zaplanowanie działania. Podejście do problemu.


Kilka miesięcy temu Pani Grażyna zadecydowała, że chce być osobą finansowo niezależną. Przedstawiony przez nas plan oddłużeniowy dla Pani Grażyny ma działać po części jako trampolina finansowa, dzięki której ma udać się zgromadzić trochę więcej pieniędzy. Plan ten ma być jednak skupiony na gromadzeniu oszczędności, nie jako plan wydatków. Oczywiście Pani Grażyna musiała mieć pewność, że podjęła właściwą decyzję odnośnie współpracy z Conectum. Zaproponowaliśmy następujące rozwiązania:
– spłata kredytów regularnie (restrukturyzacja kredytu, lub obniżenie jego kosztów całkowitych),
– spłata mniejszych chwilówek (pozostawienie ewentualnych spraw na etap sądowych, jeśli nie uda się rozwiązać spraw polubownie),
– rozłożenie części chwilówek na raty
– ewentualnie sprzeciw od nakazu zapłaty,
– konsolidacja chwilówek kredytem bankowym,
– konsolidacja kredytów gotówkowych w jeden kredyt,
konsolidacja hipoteczna wszystkich zobowiązań.


3. Zakończenie sprawy. Jakie rozwiązanie okazało się najlepsze?


Założyliśmy, że Pani Grażyna chciałaby należeć do grona ludzi niezależnych finansowo, do tych, którym dobrze się powodzi. Do takiej niezależności prowadzi odpowiednio dopasowany plan oddłużeniowy i jego systematyczna realizacja. Zaproponowaliśmy Pani Grażynie, aby zatrudniła nas w charakterze ekspertów do rozwiązywania jej problemów finansowych. W marcu 2016r. Pani Grażyna osiągnęła sukces finansowy jaki zakładaliśmy. Otrzymała od nas finansowanie na spłatę wszystkich chwilówek tzw. kredyt konsolidacyjny. Spłaciliśmy również kredyty bankowe poza hipotecznym, a sytuacja Pani Grażyny stała się wyjątkowo ustabilizowana. Pani Grażyna uświadomiła sobie, że jej finansowe bezpieczeństwo decyduje się już dziś, a im dłużej zwleka z działaniami tym bardziej robi się dla niej niebezpiecznie. Może dojść do zajęcia wynagrodzenia, utraty ruchomości lub nawet nieruchomości (mieszkania). Do tego dopuścić nie może.

„Dzięki Państwu zaczęłam z czystym sumieniem wydawać więcej na bieżące potrzeby – przy tym bieżąco regulując moje kredyty i pożyczki. Dziękuję Państwu bardzo!”. Grażyna 39 lat, Wrocław.Kolejna historia już za 3 dni. Zapraszamy do czytania!
Chcesz dowiedzieć się jak wyjść z pętli zadłużenia? Sprawdź tutaj!

* Imię Klienta oraz miejsce zamieszkania zostały zmienione

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Podziel się ze znajomymi:
Share on google
Google
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
0