Conectum Finanse – Informacje o oddłużaniu

Posted on Leave a commentPosted in upadłość konsumencka

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi pytaniami oraz sugestiami wynikającymi także z nieskutecznych rejestracji, czy reklamy prawne lub finansowe (upadłość konsumencka, oddłużanie, pozwy frankowe, kredyty oddłużeniowe, itp.) innych firm/kancelarii w google.com świadczą o naszej współpracy z tymi firmami,

uprzejmie informujemy, że Conectum Finanse świadczy swoje usługi prawne oraz finansowe samodzielnie bez udziału tychże kancelarii/firm, a ich reklamowanie się na frazę „Conectum” lub „Conectum Finanse” zostało opatrzone stosownym zapytaniem skierowanym do tych firm/kancelarii w zakresie nieuprawnionego posługiwania się korpusem nazwy firmy.

Jedynie zgłoszenie za pośrednictwem należących do nas stron będzie skutkować skuteczną rejestracją do firmy Conectum Finanse. Łatwy kontakt: www.conectum.pl

Chcesz dowiedzieć się o upadłośći konsumenckiej lub wygranych pozwach w sprawie kredytów frankowych? Sprawdź tutaj!

Podziel się ze znajomymi:
Share on google
Google
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
0
Conectum Finanse - Historie Klientów - Łódź 2023

Jak uratować nieruchomość przed licytacją? Historia naszych Klientów z Łodzi.

Posted on Posted in ODDŁUŻANIE

Jak uratować nieruchomość przed licytacją? Historia naszych Klientów z Łodzi.

Conectum Finanse - Historie Klientów - Łódź 2023

Opowiedziana przez Państwa Marka i Monikę Wirtek z Łodzi – za ich zgodą.

„Licytacja – jeszcze do niedawna to słowo kojarzyło mi się wyłącznie z serwisem Allegro.

Mogę śmiało stwierdzić, że miałam bajeczne, niemal wymarzone życie, oczywiście jak na polskie warunki przystało.

Kupiliśmy z mężem dom, oczywiście na kredyt,
bo kto w dzisiejszych czasach dysponuje taką gotówką.

Niedługo potem okazało się, że jestem w ciąży, więc ogólnie rzecz ujmując – istna sielanka. Niestety, kiedy wszystko zaczyna iść po naszej myśli, prędzej czy później musi nastąpić jakiś zgrzyt. I nastąpił…

Zbliżał się termin porodu – moment wyczekiwany nie tylko przez nas, ale i przez cała rodzinę. Wiecie – pierwszy syn etc. Wiedzieliśmy, że to chłopiec. Na kilka miesięcy przed rozwiązaniem zaczęliśmy urządzać pokój dla naszego maleństwa.

Ten kto ma to już za sobą wie, że to również generuje pewne koszty – prawdę mówiąc nie małe. Czas leciał, leciał i leciał i nagle… Podczas jednej z wizyt kontrolnych dowiedzieliśmy się, że nasz wymarzony chłopczyk rozwija się nieprawidłowo.

Przewertowaliśmy tysiące książek i artykułów, aby jak najwięcej dowiedzieć się o chorobie naszego maleństwa i o tym z czym będziemy musieli walczyć gdy ten się urodzi.

Nie wiedzieliśmy czy kosztowne zabiegi i rehabilitacje coś dadzą – jedno było pewne, chcieliśmy walczyć. Któż nie chciałby walczyć o własne dziecko? Po porodzie było coraz gorzej. Nasza kruszynka niemal umierała na naszych oczach.

Początkowo pomagała nam rodzina.

Mieliśmy niewiele oszczędności, a wszystkie kredyty i pożyczki szły na leczenie Maksa – naszego syna. W ciągu zaledwie kilku miesięcy zadłużyliśmy się jak nigdy w życiu.

Wszystkie marzenia o wymarzonym życiu „wyparowały”. Liczyło się tylko zdrowie naszego niewinnego, bezbronnego maleństwa. Długi rosły i rosły, a my nie potrafiliśmy nic z tym zrobić.

Oczywiście ta historia ma happy end – nasz kochany chłopczyk przeżył. Po wielu miesiącach mozolnej, ciężkiej walki – wygrał. Byliśmy szczęśliwi – znów mieliśmy szanse stworzyć rodzinę i wieść udane życie. Niestety…

Pozostała jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – zadłużenie. W nasze życie weszła osoba trzecia – komornik. Od słowa do słowa, od czynu do czynu i dom, którego tak bardzo pragnęliśmy miał zostać zlicytowany. Wychodzenie z długów nie jest takie proste, jak może się wydawać.

Ledwo odzyskaliśmy względny spokój psychiczny, a już musieliśmy walczyć z kolejnym problemem. Czekaliśmy na najgorsze.

Przecież nie da się uratować nieruchomości przed licytacją – przynajmniej tak myśleliśmy. Spirala długów krążyła wokół nas niczym prawdziwe fatum. Ledwo udało nam się „coś” spłacić, pojawiali się kolejni wierzyciele, ogromne odsetki i sporo zmartwień.

Poddaliśmy się. Wtedy właśnie los się do nas uśmiechnął – ponownie. Koleżanka poleciła nam firmę Conectum Finanse. Jako, że nie mieliśmy już nic do stracenia, niemal od razu umówiliśmy się na spotkanie. Od tego momentu było coraz lepiej…

Specjaliści z Conectum nie tyle pomogli nam wyjść z długów, co zyskać dodatkowe pieniądze na spłatę obecnych. Dzięki temu spłaciliśmy wszystkie zaległości i pozostała nam jedynie spłata tego, co pożyczyliśmy z Conectum Finanse.

Wbrew pozorom nie było to takie straszne jak się wydaje. Uratowanie naszego wspaniałego domu przed licytacją sprawiło, że przestaliśmy bać się przyszłości. Atrakcyjny termin spłaty i stosunkowo niskie raty pozwoliły nam stopniowo wyjść z problemów finansowych.

Oczywiście, do tej pory regularnie co miesiąc przesyłamy pieniądze, ale widmo całkowitego bankructwa i wylądowania na bruku nie jest już takie straszne jak przedtem.”

Chcesz poznać kolejną historię naszych Klientów? Czytaj nasze wpisy.

Podziel się ze znajomymi:
Share on google
Google
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
0
Idea Oddłużania Conectum

Conectum: Jaka jest idea oddłużania w 2024?

Posted on Posted in Conectum

Zabójcza praktyka firm pożyczkowych i windykacyjnych czy dla wielu Polaków jedyny ratunek?

O tym, jaka jest idea oddłużania w obecnych czasach z Prezesem Conectum Finanse.

Idea Oddłużania Conectum

Rozmowa z Karolem Osiakiem – Właścicielem i założycielem firmy Conectum Finanse, jednej z największych instytucji oddłużeniowych w Polsce.

    1. Dlaczego Polacy coraz częściej decydują się na współpracę z firmami pożyczkowymi?

Po przeczytaniu kilkunastu artykułów branżowych i kilkudziesięciu raportów nie trudno dojść do wniosku, że Polacy coraz częściej, by zdobyć pieniądze, gotowi są płacić olbrzymie odsetki i decydować się na zadłużenie czy to w bankach, firmach pożyczkowych, chwilówkach czy u prywatnych inwestorów. Jest to coś zastanawiającego i niebywałego, bo przy obecnej koniunkturze na rynku pracy i ogólnym braku zadowolenia Polaków z wynagrodzeń nie powinno być tak, że możemy pozwolić sobie na taki luksus.

Jest też inny wniosek, który nam w Conectum, wydaje się bardziej prawdopodobny, ale zarazem smutny, że nie umiemy liczyć i nie kontrolujemy naszych wydatków domowych, dlatego nie zwracamy uwagi na koszty pożyczek i kredytów.

Najgorszy w skutkach jest trzeci wniosek: dla wszystkich tych klientów  korzystających z firm pożyczkowych, jedno jest ważne, że otrzymają potrzebną pożyczkę, pomimo tego, że rejestr BIK nie pozwoliłby na to w bankach. Na gruncie mojej wypowiedzi, jako skrót myślowy traktuję stwierdzenie dłużnik czy osoba zadłużona jako osoba, która ma problemy ze spłatą zobowiązań lub po prostu takie zobowiązanie posiada. Tak naprawdę każdy kto ma kredyt nawet płacony regularnie i z łatwością jest dłużnikiem. Zobacz więcej: oddłużanie chwilówek – http://conectum.pl/oddluzanie-prawne

  1. Jak firmy pożyczkowe przyciągają klienta?

Firmy pożyczkowe reklamujące się pod szczytnymi sloganami: „pożyczka bez BIK”, „szybka pożyczka”, „pożyczka on-line” dają klientowi do zrozumienia, że pożyczka będzie szybka, bez zbędnych formalności oraz zagwarantuje spłatę poprzednich zobowiązań. Bo z takim segmentem klienta najczęściej mamy w Conectum do czynienia. Do firm pożyczkowych zgłaszają się w 99% przypadków osoby ze złą historią kredytową, komornikiem, windykacją, posiadający wiele zobowiązań np. bankowych.

Mechanizm działania osoby zadłużonej w większości przypadków wygląda tak samo: spirala zadłużenia zaczyna się od jednej pożyczki na spłatę raty kredytu, potem kolejna pożyczka na spłatę poprzedniej, itd. Po dwóch miesiącach klient budzi się z kolosalnym zadłużeniem i brakiem możliwości wyjścia z niego samodzielnie.

Nie oszukujmy się dla 99% klientów pożyczkodawcy nie muszą się specjalnie reklamować, bo dłużnik chwyta się wszystkich możliwości. Nie podejrzewając, że są odpowiednie instrumenty prawne i instytucje pomagające dłużnikowi oddłużyć się nie zaciągając kolejnych długów.
Zobacz więcej: Oddłużanie firm

  1. Na czym polega rola Pana firmy jako firmy oddłużającej?

Conectum Finanse od początku istnienia skupia się na indywidualnym podejściu do przypadku każdego naszego Klienta. Nie ma jednej recepty na skuteczne oddłużanie. Wierzyciele różnie rozpatrują każdy przypadek chociaż czasem zdarzają się dosyć podobne odpowiedzi banków czy firm pożyczkowych (śmiech).

Nasza praca polega na wyszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla osób zadłużonych. Nie szukamy naszych klientów, ponieważ gdybyśmy byli zmuszeni to robić, nie moglibyśmy spędzać wystarczająco dużo czasu na realizacji planu drogi wyjścia dla każdego Klienta. 8 z 10 naszych klientów pochodzi z rekomendacji. A to bardzo dla nas cenne.

  1. Jakich rad może Pan udzielić osobom borykającym się z problemem zadłużenia?

Każdy dłużnik musi zdać sobie sprawę, że do finansowej niezależności prowadzą jedynie cztery kroki.

Większość z nas żyje bez żadnego finansowego planu. Przez lata aktywności zawodowej zwlekamy z tym i odkładamy planowanie finansowe na później. W rezultacie często słyszymy o tym, jak wiele ludzi ma kłopoty bytowe. Tak więc trzeba zrobić pierwszy krok. Następnie systematycznie realizować nasz plan.

  1. Ustalenie własnych celów i priorytetów finansowych. Analiza dochodów i wydatków. Ograniczenie niektórych wydatków kosztem odłożenia na spłatę zadłużeń.
  2. Uznać i przyznać się przed sobą, że te cele będziemy realizować.
  3. Wprowadzić plan w życie.
  4. Dokonywać regularnych przeglądów i aktualizacji naszego planu.

W Conectum zakładamy, że każdy chciałby należeć do tego grona ludzi, którzy nie posiadają opóźnień w spłacie, natarczywej windykacji czy egzekucji komorniczej. Rozumiemy oczywiście sytuację każdej osoby zadłużonej, aczkolwiek prosimy o przemyślenie co będzie jeśli dana osoba nie zdecyduje się na nasz plan. Wszystkie zobowiązania dłużnika pozostaną, prawda? Gorzej niektóre będą się nawet pogłębiać. 

  1. Jaka według Pana powinna być idea oddłużania?

Niedawno przeprowadzaliśmy ankietę e-mail na 1677 osobach, naszych Klientach, w której zapytaliśmy min. o to czy bez pomocy Conectum zdecydowaliby się na samodzielne oddłużanie. Większość naszych Klientów zgodziła się, że warto było poważnie rozważyć oddłużanie finansowe i prawne z pomocą Conectum. Nawet początkowo najmniejsze zadłużenie mogło prowadzić do innych poważnych problemów osób zadłużonych: depresji, prób samobójczych, problemów w rodzinie i pracy, utratę dochodów, wykluczenie społeczne i finansowe. Co oznacza, że można byłoby zastanowić się nad wsparciem profesjonalnej firmy w oddłużaniu. Jeśli już opanowaliście Państwo swoje długi to warto kontynuować ten dobry zwyczaj. Jeśli nie, może teraz byłby odpowiedni czas, aby zacząć. Może nawet czytelnicy chcieliby spróbować już dziś? To proste, może warto sprawdzić? Zaplanujcie Państwo kontakt z firmą oddłużeniową w tym tygodniu, zaczynając może od dziś?

  1. Jakie plany na przyszłość ma Pan i firma Conectum Finanse?

Conectum Finanse to firma, który stawia na wszechstronny i ciągły rozwój, aby stawać się ekspertami i specjalistami kilka lat spędzaliśmy analizując odpowiedzi wierzycieli ich indywidualne podejście do klienta. Chcemy być jeszcze lepsi w tym co robimy. Może właśnie dlatego 8 na 10 naszych klientów pochodzi z rekomendacji i poleceń. Nadal największy nacisk kładziemy na pomoc, szczerość i poziom usług. Będziemy pomagać w rozwiązywaniu problemów finansowych naszych klientów.

Wywiadu udzielił Właściciel i założyciel Conectum Finanse (www.conectum.pl) – Karol Osiak

 

Podziel się ze znajomymi:
Share on google
Google
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on reddit
Reddit
0